Všetci naši dodávatelia majú dve veci spoločné. Po prvé, Ministerstvo pohody sa zaručuje za ich výrobky a vybralo si ich pre ich vynikajúcu kvalitu. Sú to domáci, poctiví výrobcovia dbajúci na kvalitu surovín a svoje výrobky robia s láskou, ktorá presakuje do každej molekuly. Po druhé, patrí im od nás jedno veľké „Ďakujem“. Spolupráca s týmito úžasnými ľuďmi nám pomáha byť tým kým sme a medzi ľudí rozširovať pohodu, ktorá k našej reštarácíí neodmysliteľne patrí.


logo@1x

Fertucha je maličká rodinná pekáreň zameraná na kvalitné domáce koláče. Vo Fertuche pečú len z poctivých surovín, ktoré prešli prísnym výberom. Používajú len pravé maslo (žiaden margarín), poctivý tvaroh, vajíčka z podstieľkového chovu, smotanu bez stabilizátorov, sezónne ovocie z nášho regiónu. Pri dodávkach surovín dávajú prednosť lokálnym farmárom a prvovýrobcom. Nepoužívajú žiadne umelé náhrady, dochucovadlá alebo farbivá.


steiger-logo

Jeden z posledných veľkých pivovarov, ktorého pivo sa varí na Slovensku. Predstavuje ideu toho pravého domáceho potešenia s receptúrov, ktorá sa traduje z generácie na generáciu.


sigelsbert_logo

História tohoto cideru začala v roku 2011 v Štiavnických Baniach po nadpriemerne vysokej úrode jabĺk. Tieto jablká neboli postrekované ani inak ošetrované minimálne 20 rokov. Vtedy prišieli s nápadom vyrobiť si vlastný cider. Receptúru postupne vylepšovali a v roku 2013 sa rozhodli cider ponúknuť aj verejnosti. Našťastie 🙂


fe716a_ddce21b7ab5a1ef2b6879c91c373e8f2

 

Táto Slovenská firma sa venuje dvom vynikajúcim reštauráciam v krásnom meste Žilina a čo je pre nás ešte lepšie majú svoju vlastnú pražiareň 9 GRAMS COFFEE, vďaka ktorej Ministerstvo ponúka nefalšovanú domácu kávičku. K tomu sa pridajú aj luxusné čaje Løv Organic a nie je viac čo dodať.

9gramscoffee_logo

9 Grams Coffee Real Gentleman je naozaj príjemná káva, vhodná hlavne na prípravu espressa alebo moka kávy s charakteristickou vôňou kvetov a so spicy tónmi, ktoré sú dopĺňané medom a mliečnou čokoládou.
Kréma má delikátnu orieškovú farbu s textúrovaním. Náš blend ocenia hlavne všetci, ktorí milujú silnú kávu s doznievaním, tzv. “Aftertaste”.
Telo má sirupovú konzistenciu s jemne príjemnou aciditou, ktorá je typická pre kávy z Etiópie.
Real Gentleman v sebe skrýva silné spicy aroma, doplnené šarmantnou vôňou sušených kvetov a vôňou čertvého kôstkového ovocia.

fe716a_6cbccfb3936d6fc47c9d1e51bc1d0ee6

V škandinávskych krajinách, „Løv“ znamená „list“. Løv Organic bol inšpirovaný tejto časti sveta, kde moderný životný štýl ide ruka v ruke s ohľadom na životné prostredie. Lahodné a inovatívne organické čaje a wellness zmesi v krásnom ekologickom balení. Løv Organic kombinuje potešenie a ekológiu a ponúka organickú radu čajov, ktorá robí každodenný život krajší.


cukrari_logo

Heslo týchto umelcov (lebo keď uvidíte a ochutnáte ich tvorbu nijak inak im nepoviete) je „Z lásky k remeslu“. To v podstate vystihuje celú ich filozofiu a postoj, ktorý majú ku svojim zákazníkoma a partnerom. Sme poctený, že môžme byť jednými z nich. Zákusky a koláče od výmyslu sveta, bezlaktózové, bezlepkové ale určite nie bez chuti!


 

rw-logo-horizontalne-01

Toto ojedinelé rodinné vinárstvo pretavuje svoje nadšenie a lásku cez pokoru a úctu svojou každodennou poctivou prácou. Dominantou všetkého je špičková kvalita vyrábaných vín, ktoré sa vyrovnajú svojou chuťou tým najlepším, čo naša zem ponúka. Ak ste skutočný milovník vína, toto si nenecháte ujsť.